| sall11 a întrebat:

Pentru a invata limbajele php,java,html, CSS, ce facultate ar trebui sa urmez? Mai bine zis, as dori sa devin web developer, deci ce facultate sa aleg? Vreau sa evit lucrurile care nu mi-ar folosi pentru acest job. Va multumesc! happy

4 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Daca vrei asta si chiar te tii de treaba, orice limbaj il poti invata doar cu ajutorul internetului, folosind tutoriale. Iti trebuie doar consecventa si persistenta.

| Radu284 a răspuns:

Nu exista facultate de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea le inveti la tine acasa cu pc-ul in brate (partea de html/css e foarte simpla), nu ai nevoie de facultate si nici nu cred ca exista una specializata pe domeniul asta.
Daca nu te descurci sau tii neaparat sa ai o diploma poti sa te inscrii la un curs.

| Alex_Lexu_1995 a răspuns:

Facultatea de informatica