| udrişte a întrebat:

Daca as dori sa devin profesor de biologie ce facultate ar trebui sa urmez sau ce ar trebui sa fac? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Facultatea de Biologie si apoi modulul psiho-pedagogic. Apoi o sa fii profesor debutant si ca sa avansezi, sa fii titular, trebuie sa sustii examenul de titularizare.
Si as vrea sa fiu profesor.happy
Succes in urmarea visului tau.

1 răspuns:
| George1510 a răspuns:

Există inclusiv Facultatea de Biologie la Universitatea București, dar bănuiesc că ai putea urma și Facultatea de Horticultură din cadrul USAMV asta dacă îți dorești ceva mai aplicat pe plante...În plus trebuie să urmezi și modulul pedagogic în timpul facultății (sau după) acolo vei face inclusiv practică la gimnaziu sau chiar liceu. Eu ți-am dat variante din București, acum nu știu de unde ești...