| TheDarkDragon a întrebat:

Salut, poate cineva sa ma informeze in legatura cu cariera de designer grafic in Romania? Cam de ce fel de studii ai nevoie, cat de greu este sa iti gasesti de munca, chestii de genul.Eu m-am inscris la o facultate de Management hotelier, dar nu imi place, si singura alta optiune pe care o am este de graphic designer, doar ca habar nu am cu ce se mananca.Mai ales la noi in tara.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt sectii de design la facultatile de arte.
se dezvolta mult soft la noi in tara, nu cred ca e greu sa gasesti posturi de designeri