| florin926481f a întrebat:

Salut,
Puteti sa imi spuneti va rog daca exista locuri de munca legate de planeta, in care studiezi incalzirea globala, cum putem salva planeta, despre animalele pe cale de disparitie etc?
Si denumirea jobului.
Mersi

2 răspunsuri:
| armiaso a răspuns:

Sau cauta ONG-uri care se ocupa cu aspectele interesante pentru tine, voluntariat in prima faza sa dovedesti capabilitatile tale si ulterior poate te vor angaja.

| Diagn a răspuns:

Există. Cercetare. Daca termini de exemplu facultatea de medicina veterinară și vrei sa studiezi despre animale, poți lucra în cercetare în centrul facultății respective. Dar e foarte greu sa ajungi să lucrezi in cercetare...trebuie sa ai multe cunoștințe în domeniu, sa muncești mult ca sa ajungi acolo, sa vi cu o idee noua. in Romania nu se prea merita sa lucrezi in cercetare, părerea mea.