| Vali215 a întrebat:

Salut! Se castiga bine ca si agent imobiliar?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dap.

| Adrian5575 a răspuns:

Doar daca te pricepi sa le bagi casele pe gat oamenilor.

| Vali215 explică (pentru Adrian5575):

Am vazut ca se cauta si fara experienta

| Ushtria a răspuns:

E o arta de a face pe cineva sa cumpere ceva. Daca nu le ai nu te apuca.

| dinaprilie a răspuns:

15% din 100000 euro

| danbnz a răspuns:

E o piata volatila...
Daca te pricepi da, daca nu... mai bine te lasi.

| ruddy a răspuns:

Da si nu, depinde de firma la care lucrezi, depinde orasul in care lucrezi, depinde de tine ca persona cat de bine te pricepi la vanzari.
Unele firme iti ofera un salar fix de 1500 lei net + un bonus din vanzari 0, 5 %.
Alte firme imparti procentajul cu ei la jumatate. De ex la un apartament de 60.000 euro daca iei un 2% adica 1200 euro, 600 sunt ai tai / 600 a lor. Poti cere un procent si mai mare, sau poti cere procent si de la vanzator si de la cumparator.(dar ii un job destul de greu )

| isemilia a răspuns:

Depinde. Ai sansa sa castigi foarte bine, insa nu e nimic garantat, cum e de altfel in orice alt domeniu.

| Xena20 a răspuns:

Daca te descurci da