| Mozurov a întrebat:

Salut.Stie cineva care este baremul oftalmologic pentru armata? Care este limita maxima de dioptrii admisa?

Răspuns Câştigător
| raulwwe a răspuns:

Depinde unde vrei sa mergi.De exemplu daca ai dioptriile - 1.75 la ambii ochi n-ai sanse la arme. Daca ai dioptriile mari cauta ceva care te face util, iti dai seama ca nu vor lua la arme pe cineva cu ochelari.
Iti urez noroc daca reusesti sa ajungi in armata!

| Mozurov explică (pentru raulwwe):

Da la arme vroiam (vanatori de munte sau cercetasi). Oricum multumesc pentru raspuns!

1 răspuns: