| Popa_Razvan_1995 a întrebat:

Salut, stie cineva daca trebuie bac pentru maistru si subofiter?

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu stiam ca trebuie la ambele mentionate de tine.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pentru a candida la ambele scoli militare este nevoie de diploma de bacalaureat.

| Bizon95 a răspuns:

Pe vremea armatei obligatorii ca sa isi justifice bugetul SI DECI SA AIBA DE UNDE SA FURE, bagau si pe unii cu 4 clase, chiar am vazut un tiganus pentru care armata parea o vacanta la mare pe langa tortura si munca silnica pe care o avea acasa!

acum in schimb armata e de profesionisti, atat timp cat nimic din NATO nu e atacat, intr-o zona fierbinte se ajunge doar pe baza de volutariat, armata iti da casa, masa, antrenament, formare, etc. pe gratis, PLUS SALARIU (solda) MARE
asa ca SE INFIG IN RAUTATE, FOARTE MULTI, DECI AU DE UNDE ALEGE

asa ca, fara bac nu ai nici o sansa... ZORRY!