| serbyk a întrebat:

Vreau sa intru la scoala de pompieri de la Boldesti, dar nu ca subofiter..ca maistru militar auto. Stiti ce inseamna asta si ce trebuie sa faca un maistru militar? Cu ce se ocupa la serviciu?

2 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

Prima oara trebuie sa ajungi subofiter iar dupa aceea trebuie sa iti continui studiile si o sa avansezi pe parcurs. Nu poti deveni maistru din prima si maistru este un fel de comandant in zilele noastre.

| serbyk explică:

La Boldesti sunt 200 de locuri pentru subofiteri si 25 maistri militari auto.