| valentin2002 a întrebat:

Salut! Stiti cumva daca pot lucra ca însoțitor de bord daca port aparat dentar? Stiu sigur ca la companiile arabe nu, dar nu sunt sigur de cele europene, de exemplu Wizz! Vă mulțumesc anticipat pentru ajutor!

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate te pun ăia sa muști dintr o babă si daca ai aparat i faci răni pe c r babiilaughing

| Brizbriz a răspuns:

In teorie nu, insa in momentul asta incare se anuleaza zboruri in draci din lipsa de personal... nu ai nimic de pierdut daca incerci

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu cred, insa nu strica sa încerci sa aplici. Poate și-au mai schimbat cerintele.

| StrongHeart a răspuns:

Au nevoie de oameni, poti sa incerci. Cred ca trebuie sa faci o scoala de pregatire inainte.

| RxTx a răspuns:

Am prieteni piloți care spun ca nu si voie sa ai carii masele crăpate sparte infecții...

De ce te încăpățânezi sa porti aparatul in timpul zborului?
Nu este detashabil?
Nu se da jos?

Ia mai treci tu de multe ori cu el in gură prin scannere apoi pune pe el un detector
Gainer
https://www.bitmi.ro/......10087.html

Tu esri conștient?
Câtă fizică știi?
Dacă eram șeful tău te trimeteam să iei toata școală de la inceput cu fizica de clasa a 7-a

Voi piloții va văitați de iradiere cosmică vreți sporuri la salarii pentru că una alta izotopi radicali liberi nu va protejeaza nimeni de câmpurile electromagnetice radiațiile cosmice

Dar tu de bună voie pui metal pe tine ca sa zbori cu el

Asta înseamnă antenă
Orice metal atrage electronii
Atrage radiațiile le concentrează le capaciteaza

Si o data ce s-a creat un câmp ionizant invizibil radiatiile care au găsit deja calea către s metalul respectiv
Vor facilita dirijarea direcționarea conducerea atragerea altor câmpuri
De la electrostatice curenți de fugă tuneluri energetice
Pt ca se comporta ca si cand aerul respectiv spațiul ar fi deja ionizat ca sa intelegi tu iti spun ionizat metalizat

După ce legătura dintre aparatul tau si radiația cosmica din s-a produs el va face pe antena
Dar nu o antena pasiva
Ci mai de grabă ar trebui să o vezi ca un paratrăsnet

Este greu până când incepe sa se producă fenomenul apoi vei deveni un magnet de radiații

Cu alte cuvinte stilizat o radiație aduce alte 7 radiații iar fiecare dintre ele aduc la rândul lor alte la putere creștere logaritmică

Nu te-a învățat nimeni ca nu e bine sa porti metale când zbori?

| valentin2002 explică (pentru RxTx):

Nu vreau sa fiu nepoliticos, dar cred că sunteți pe lângă rău de tot cu subiectul! Ori asta, ori sunteti vreun geniu care trebuie neapărat sa își depună o lucrare sa revoluționeze lumea! Chiar va susțin în cariera dumneavoastră! Mult succes și vă mulțumesc nespus pentru ajutor! Nu oricine și-ar pierde atata timp prețios să răspundă și mai ales intr-un fel asa de elevant! Sunt mândru de dumneavoastră! Țineți-o tot asa!

| valentin2002 explică:

Vă mulțumesc vouă restul pentru opinii! happy