| anonim_4396 a întrebat:

Studiile militare din Romania sunt echivalente in USA sau in alte tari din Europa?(ma refer la ofiteri).

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Te-am pus pe ganduri, asa? :)) uite aici informatii de la MAPN, la punctul 2 te-ai incadra http://dmru.mapn.ro/doc/echivalare.pdf
presupun ca se aplica si pentru marina. acelasi lucru il gasesti si aici http://dmru.mapn.ro/index.php?pag=intrebari, eventual da un telefon la ei si intreaba-i daca este valabil si pentru cei de la marina si poti intreba si daca exista chestia aia de care spuneai ca nu poti lucra in alta armata daca ai fost deja intr-una sau daca este o perioada in care nu poti lucra in alta, ei ar trebui sa stie cel mai bine

| thefighter1 a răspuns (pentru mixxjim):

Haha, ma mai ti minte laughing Normal ca m-ai pus pe ganduri! De atunci numai la asta ma gandesc.N-ai cum sa dai de omul acela de care spuneai tu ca a plecat in america?
Mersi de raspuns. Daca ajung in us navy o sa te caut si o sa-ti multumesc happy

| mixxjim a răspuns (pentru thefighter1):

Asa sa faci, drept mersi sa-mi trimiti o caca-cola de-aia de-a lor, ca cica e altceva decat asta de la noi laughing o sa incerc sa dau de el, daca reusesc iti dau de stire

| thefighter1 a răspuns (pentru mixxjim):

Tinem legatura (iti las ID-ul meu pe privat) big grin