| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt cele mai bune țări din Europa pentru imigranții din România?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Bulgaria am auzit că are nisipuri faine pe litoral. Și în general viața e frumoasă acolo.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de emigranti (nu imigranti). Sunt tari care vor sclavi pe plantatie, tari care vor intelectuali sau muncitori calificati, civilizati. Unele sunt ok cu lb engleza sau chiar nici o limba comuna, altii au pretentia sa le inveti limba si sa te stabilesti pe termen lung, ca sa iti dea ceva de lucru.
Olanda, Suedia, Germania si Belgia sunt printre tarile bune, dar cum spuneam, depinde ce poti oferi, si ce asteptari ai.

| dullcat a răspuns:

Cele mai bune la ce capitol? Tarile nordice au un nivel de trai inalt, de exemplu.

| relian a răspuns:

Pentru imigrantii romani is bune tarile care primesc imigranti.Romanii nu sunt imigranti in Europa, sau in UE, te poti duce oriunde sa locuiesti, sa muncesti, nu trebuie sa emigrezi.
Unde pui ca niic o tara din UE sau din Europa nu are program de emigrare.
In lume is doar cateva tari care au ceva programe de emigrare, doar in acele tari poti emigra.