| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 23 de ani si locuiesc in apropiere de Bucuresti, ca orice om normal m-am gandit ce este mai bine sa fac cu viata mea si m-am gandit sa dau la politie (Rutiera/ordine publica) (O scoala de agenti de politie) pentru ca varsta de pensionare este mai mica, salariul este unul satisfacator si cateva alte privilegii de care beneficiaza doar angajatii MAI. Credeti ca este in regula acest lucru sau sa astept poate mi se iveste o ocazie mult mai buna? Ca studii am 12 clase + BAC si ma gandesc sa fac pe viitor o facultate la distanta. Sincer nu as vrea sa plec din tara pentru a castiga mai multi bani pe meleaguri straine si nici nu sunt adeptul afacerilor care daca nu sunt facute cu cap poti ramane falit asa ca m-am gandit ca cel mai bine e sa am un loc de munca stabil la bugetul se stat si in paralel pot desfasura si alte activitati pentru un venit suplimentar.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Academia de Politie nu se poate face la fara frecventa (la distanta)!
Inscrierile se fac in ianuarie parca si dai probe sportive eliminatorii, dupa care in vara, dai examen la materii.
https://www.academiadepolitie.ro/admitere.html