| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt baiat, am 23 de ani si locuiesc in apropiere de Bucuresti, ca studii am absolvit liceul si am diploma de bacalaureat, am stat sa ma gandesc ce as putea face pe viitor pentru a avea un loc de munca stabil, bine platit si sigur, asa ca am fost sa ma inscriu la IPJ pentru admitere la o scoala de politie. Credeti ca este o idee buna? Ma gandesc ca daca reusesc sa ajung politist as putea sa fac in paralel si alte activitati. Ce parere aveti despre aceasta meserie? Sa nu ma grabesc inca? Sa mai astept poate mi se iveste o alta oportunitate mai buna? Si legat de admitere unde trebuie sa sustin si proba fizica peste 1 luna, mai exact un traseu aplicativ, eu fumez de 7 ani, ar trebui sa ma las? Si cum as putea sa ma antrenez? Ma gandeam sa alerg in fiecare zi macar 2 km. Multumesc!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Bagate ca e bine la politie, alte meserii nu sant asa bine renumerate daca nu ai legaturi bune fiabile