| vladas2005 a întrebat:

Sunt clasa a-8-a si as vrea sa dau admiterea la liceul militar din Craiova. Nu stiu deloc ce ma va astepta acolo si mi-as dori ca cei ce aveti idee sau ati fost la un colegiu militar sa imi dat niste detalii despre stilul de viata dintr-un colegiu militar. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu nu m-as duce. Am facut liceu civil si am dat la academie dupa liceu si n-am pierdut nimic. Ai timp toata viata sa stai in uniforma.
Uite un articol: http://bit.ly/2P6KZic
Probabil articolul este un pic romantat si cred ca este un pic mai greu decat pare.

| vladas2005 explică (pentru Salontanul):

Multumesc mult pentru afirmatie. Totusi cred ca i sa incerc sa dau la colegiul militar. Succes in cariera ta!

| Salontanul a răspuns (pentru vladas2005):

Multumesc si eu pentru apreciere! Cat pentru "succes", cariera mea s-a sfarsit. Acum sunt in pensie. Dar ca daca s-ar putea as lua-o de l acapat. Nu-mi pare rau. Asa ca succes tie!

3 răspunsuri:
| F3d0x a răspuns:

Hehe...acolo,la Vladimirescu doream sa dau eu printr-a 8a.Am mers, am dat proba scrisa de matematica si romana, la care am luat chiar 8 la ambele dar din pacate am picat proba sportiva sad.Am stat si am plans o zi intreaga avand in vedere ca am picat admiterea la proba sportiva, si pana la urma am intrat la un profil de rahat, filologie, dar m-am mutat in clasa 10 la stiinte ale naturii.
Eu iti spun ca e un liceu super bun! Te transforma in barbat, in adevaratul sens al cuvantului! Si pe langa asta mai ai si un loc de munca garantat.
Bafta!