| gdfjidf a întrebat:

Sunt in clasa a 7a si as vrea sa merg la liceul militar din Craiova.
Imi puteti da niste sfaturi?
Gen sa-mi spuneti tot ce trebuie sa stiu, cum e acolo, daca merita si cu ce medie se intra.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt de acord cu "sierra1" doar ca te sfatuiesc sa faci un liceu civil si sa nu-ti ingropi tineretea in colegiile militare. Apoi poti da examen la Academia Militara. Asa am facut eu si ma bucur ca n-am facut colegiul!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"sa mi spuneti tot ce trebuie sa stiu"

Ehe, ce multe vrei tu. Pune mâna pe carte, învață și ia note mari la examen. Vezi că este ceva concurență.

Dacă merită? Nu știu ce dorești să devii tu. Dacă vrei militar, asta e calea corecta (deși nu unică)