| Bolohan_Cosmin_2003 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a și vreau sa merg la științe sociale. De acolo pot sa merg la academia militara sau de politie? Îmi puteți spune mai multe informații si care e mai buna?
Mersi mult!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru politie este bun profilul de stiinte sociale, te va ajuta la admitere.
Pentru o academie militara s-ar putea sa nu te ajute, depinde de academia pe care vrei s-o urmezi.
Pentru a te orienta uita-te pe site-ul academiei militare la care vrei sa mergi, la Admiterea 2018 si vezi din ce se da examenul de admitere.