| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt clasa a zecea și m-am gândit pentru ce vreau să optez, academia militară, știu de la vărul meu că el a făcut-o la Sibiu vreo 5 ani și acum e căpitan. Dar am înțeles că lucrurile s-au mai schimbat de când a dat el și în prezent. Ce materii voi da eu pentru academie dacă vin de pe profil de științe sociale intensiv franceză? Câte academii sunt în total? Și ce ar mai trebui să știu?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să intri pe situl MAPN și să citeșți acolo despre învățământul miltar.
https://dmru.mapn.ro/pages/view/98