| dariusserban a întrebat:

Sunt elev in clasa a 11-a si ma gandesc sa dau la medicina, dar nu stiu la care facultate sa merg cea de la Targu-Mures sau cea de la Sibiu. Unii oameni imi recomanda sa meg la Mures pentru renume, iar altii la Sibiu pentru ca, cartea de admitere de la Mures este cam diferita fata de programa scolara si ar putea sa ma bulverseze. Voi ce mi-ati recomanda sa fac?

3 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

E bine sa te sfatuiesti si cu altii dar tot tu vei fi cel care v-a lua decizia.Parerea noastra nu te prea poate ajuta din cauza ca nu te cunoastem.Parintii si profesorii care iti cunosc capacitatile ar fi mai in masura cu niste sfaturi.

| Calinnebunul a răspuns:

Targu Mures fara dar si poate. E foarte modern campusul.

| Bridgit15 a răspuns:

Salut! Decizia iti apartine, da e bine sa asculti si parerea altora, dar tu decizi incotro vrei s-o apuci. Acuma, depinde si din ce oras esti. Poate orasul ala e mai aproape de Tg Mures sau de Sibiu.
Bafta!