| cherrybby a întrebat:

Cum e subiectul de admitere chimie la medicina Târgu Mureș? Întreabările sunt asemănătoare cu cele din cartea de chimie a universitatii sau sunt mai grele?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai invatat serios chimie, nu ti se va parea nici o problema grea. ca nu se da din alta materie, decat cea invata in ultimii 4 ani de liceu.
Greul si usorul sunt relative, cand vine vorba de examene!
Pentru un prost sau puturos, totul va fi "foarte greu", iar pentru unul care invata intotdeauna, va fi "usor si simplu".

La medicina nu dau decat copii care au invatat pe rupte la chimie si anatomie, ca sa aiba sanse sa intre.