| mihaitzacelviteaz a întrebat:

Salut! sunt in clasa a 12 a si as vrea sa urmez scoala de "Agenti de politie Vasile Lascar" de la Campina,si as dori sa stiu cateva criterii de intrare in examen de ex.: dantura,cicatricile,greutatea, inaltimea etc.
Va rog fara informatii eronatebig grin
Funda.

Răspuns Câştigător
| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Deci toate informatiile le gasesti la forum pe site-ul Academiei. Cat despre dantura ei spun ca sa ai o dantura cat de cat sa nu ai in fata vreun dinte lipsa. Greutatea ti-o calculezi asa: dupa inaltime. Criteriul la baieti era 1.70 minim si la fete 1.65 daca ai 1.70 trebuie sa ai cam 60-62 de kg. Mereu fata de inaltime cu 10 mai putin. Daca ai 1.80 trebuie sa ai cam 70-72 de kg daca ai 1.90 trebuie sa ai 80-82-85 de kg. http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/forum/index.php aici este forumul unde gasesti raspuns la toate intrebarile tale. Succes