| Anonimul23322 a întrebat:

Salut!
Sunt pe clasa a 12-a și a-și vrea sa dau la școala de agenți de politie Vasile Lascăr Câmpina dar am o reținere, deoarece înălțimea nu ma prea avantajează. Sunt fata și am 1, 63 înălțimea și nu prea cred ca mi-ar sta bine in poliție cu așa înălțime. Voi ce părere aveți?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se pune problema de a-ți sta bine. Dacă regulamentul de intrare în școală nu menționează în mod expres o anumită înălțime corporală la candidați, poți.

| Catrice a răspuns:

Minimul e 1.65.

| DrIvanov a răspuns (pentru Catrice):

Mai informeaza-te, nu exista un minim de inaltime

| Catrice a răspuns (pentru DrIvanov):

S-a scos limita? Nașpa.

| anonim3247 a răspuns:

Mergi la școala de poliție dacă vrei să te faci polițistă.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

O să fi o polițistă normală la înălțimea ta.

| katin a răspuns:

Crezi ca atunci cand alergi dupa infractori se uita cineva la cum iti sta in uniforma? In politie nu faci defilare de moda.
La cate locuri libere au ramas anul acesta, nu cred ca mai pun conditia inaltimii.