| intensìty a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu ma pot hotarî la ce profil sa ma duc. Mentionez ca eu as vrea o cariera in fizica si nu stiu daca matematica-informatica sau stiintele naturii vor fi mai folositoare. Multumesc!

1 răspuns:
| alex495 a răspuns:

Profil mate info, si de acolo iti alegi ce facultate pe profil inginerie doresti. De la stinte ale naturii poti iesi doar inginer silvic ( padurar) sau chimist ( daca dai spaga sau ai pile). Din mate info poti sa te duci pe ing mecanica ( fizica la greu ce ti place tie), programare, constructii etc