| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema. am terminat clasa a8a si nu stiu ce sa aleg intre matematica-informatica intensiv si stiintele naturii. faza e ca nu le am nici cu fizica nici cu chimie. credeti ca daca nu le stiu si voi merge la stiinte, pot recupera? pot sa le invat?
are rost sa merg la matematica-informatica intensiv daca nu cred ca as vrea sa merg pe urma la facultatea de it. (sunt si fata )
niste sfaturi/indrumari mi-ar fi de mare folos happy multumesc,

4 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

De la mate-info poti pleca oriunde, nu numai spre IT.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Sfatu meu este sa te duci la mate-info, si eu tot profilul acesta o sa-l bifez.In plus la stiinta nu numai ca o sa faci multa fizica si chimie, dar o sa dai si de biologie.Parerea mea este sa te imaginezi in clasa si intreaba-te daca iti place mai mult o ora de matematica decat una de fizica sau chimie.
Ceea ce nu inteleg eu, de ce ai mentionat ca esti fata, ce legatura are?

| Abracadabraash a răspuns (pentru мямιѕтєяισѕ):

Eu sincer, nu prea am vazut fete in domeniiul it

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Bun, atunci du-te la filo, acolo sunt multe fete si am auzit ca este un profil bun. Daca dupa asta te ghidezi e treaba ta.Profesoare ai vazut nu-i asa?