| numesiprenume0 a întrebat:

Salut! Sunt în Germania. Dacă în luna iunie mi se termină contractul determinat la firma la care lucrez pot beneficia de șomaj dacă doresc să îmi caut alt loc de muncă? Ofer funda!

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Cauta in legislatia din Germania, pentru ca ea poate sa difere de cea din Eomania...
eu pot doar sa intuiesc, insa nu inseamna ca asa si este, ca poti primi somaj in Germania daca ai lucrat minimul de luni pe care il stipuleaza legea la ei!