| elcosmin a întrebat:

Sunt la profilul de filologie bilingv si as vrea sa ma indrept catre academia de politie. Am si eu cateva intrebari legate de admitere, program, activitati etc.

Dau funda celui care detaliaza

Răspuns Câştigător
| PatrickJane20001 a răspuns:

Bună, sunt în clasa a XIIa, și am colege de clasă care dau la academia de poliție. Sunt pe profil uman de asemenea, stiu ca dai proba la limba romana, o limba straina (franceza/eng cred) si sport. La proba sportiva, e mai dificil. este proba de obstacole, contra timp, si cateva probe eliminatorii cum ar fi saritura in lungime, capra, si lada dacă nu ma insel. Stiu că anul acesta s-au modificat parametrii, daca inainte la saritura in lungime trebuia să sari cel putin un metru 20/30, acum stiu ca trebuie sa sari cel putin 1, 80. la fel s-a modificat si pentru saritura la aparat (capră.) colegele mele s-au informat de pe site ul oficial al academiei. sunt sigură ca poti gasi mai multe informatii acolo. Dacă nu gasesti exact ce ai nevoie, iti recomand sa intri pe pagina lor, si sa lasi un email/mesaj ceva, in care sa ii intrebi toate nelamuririle. iti vor raspunde cu siguranta. (asa ma informez si eu despre viitoarele universitati la care as dori sa dau admitere.) Multă baftă!

1 răspuns: