| D A R i U t S s A a întrebat:

Salut.
Sunt la un liceu cu profil "turism si alimentatie"
Dupa terminarea liceului ies cu diploma de tehnician in turism ceva de genul.
As vrea sa stiu ce pot face dupa cu aceasta diploma?
si la ce facultate ar trebui sa dau in afara de "turism si geografie"
Va multumesc pentru raspunsuri si pupici:*

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Oricum liceul nu e de ajuns pentru un post din care sa faci cariera. Poti continua in acelasi domeniu, la o facultate in genul Inginerie si Management in Alimentatie Publica.

19 răspunsuri:
| D A R i U t S s A explică:

Fac practica in decursul anilor de liceu.happy incep practica in vara 3 saptamani.big grin

| D A R i U t S s A explică:

Da Desigur.
Materi de profil turismul, alimentatia si igiena.happy

| D A R i U t S s A explică:

In clasa a 9 avem doar 3 ore pe saptamana
Si nu iti pot spune ca se bazeaza in totalitate pe matematica happy

| D A R i U t S s A explică:

In clasa a 9 am dat doar la romana, mate si engleza.mai incolo nu stiu :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste detaliile despre Proiectul Bacania Veche si vezi daca ti se potriveste: http://tudosiei.ro/2010/proiectul-bacania-veche.html
Faci un liceu de alimentatie, deci e posibil sa te intereseze! Noi incercam sa facem lucruri un pic mai altfel decat restul lumii... (Atentie, acesta chiar nu este un raspuns „de agatat". Vorbim despre un job)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi poti spune ce materii de baza sunt la liceul cu acest profil...multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-mi spui si mei te rog frumos in ce liceu esti? daca vrei :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegiul Economic A. D. Xenopol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilul asta se bazeaza pe matematica? se face multa matematica la acest profil? big grin astept un raspuns. mersi :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce dai teza? asta ma intereseaza cel mai mult.big grin astept un raspuns big grin >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer aceeasi intrebare mi-am pus si eu...sunt la liceul Economic din Giurgiu cu profilul Turism si Alimentatie Publica, cls a X a si cred ca ar trebui sa continuam pe baza turismuluiwinking :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nun stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. am o intrebare sunt boboaca p profilu turism si alimenatie si as vrea sa stiu si eu ce materii ambig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jjj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum este acest profil? ma ajuta cu ceva? deoarece si eu as dori sa ma duc la tursim, la liceul teoretic mihai eminescu din cluj napoca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire si eu is la un liceu cu profil turism si alimentatie si nici eu nu stiu daca primesc acea diploma is la fel de nelamurit ca tine xD

| lilboutique a răspuns:

In ce liceu esti? poti sa imi spui si mie cam ce se face la turism si alimentatie?hee hee

| Sfetnicul a răspuns:

Poți să lucrezi în agenții de turism, hoteluri, restaurante.

| cezar_1558 a răspuns:

In principiu ar fi bine sa dai la turism... dar daca doresti sa te angajezi tr sa faci practica in firme de agentie sau hoteluri