| WLMA a întrebat:

Sunt student și fac parte dintr-o organizație studențească dar am fost chemat la interviu la încă una. Pot face parte din două organizații? Dacă face diferență sunt din Cluj si e vorba de OSUBB și StudCard

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti activa la oricate organizatii doresti ( chiar si la un partid politic!) ---nimeni nu-ti interzice! Doar ca, prioritatea ta ar trebui sa fie indeplinirea tuturor activitatilor profesionale de student ( cursuri, seminarii, proiecte)! Nu poti motiva neindeplinirea activitatilor cu voluntariatul la organizatiile studentesti!

p.s. Banuiesc ca esti in tema cu continutul "Regulamentului privind activitatea profesionala a studentilor din UBB"

| LittleBugsBunny a răspuns:

Depinde de regulamentul organizatiei in cauza, dar de obicei nu se face asa ceva pentru ca o sa ai destule de facut la una si mai ai si faculta poate un job etc si vor sa se asigure ca esti activ pe acolo nu doar cu numele