| Zzzargo a întrebat:

Salut, sunt un adolescent din Republica Moldova și am fost admis la Colegiul Alexandru cel Bun din Gura Humorului, însă la selectarea opțiunilor pe cererea de înscriere, din greșeală am ales să fiu repartizat ca clasa a IX și aș vrea să știu dacă e posibil să fiu transferat în clasa a X, pentru că deja am terminat nouă clase în Republica Moldova.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuiesc (nu stiu legile) ca o sa vada ei din acte si o sa te incadreze corect. Poti lua legatura cu ei prin telefon: 004 0230 235098. Eu, de exemplu, am avut o nepotica venita din Spania si a repetat clasa a III-a din cauza diferentei de limba. La tine nu este cazul dar nu stiu ce legi sunt!

1 răspuns:
| adriantraian a răspuns:

Salut! Stiu un liceu care are destul de multi elevi din Republica Moldova si un prieten de al meu(nu din republica) spunea ca cei din Republica repeta o clasa. Deci se poate sa trebuiasca sa refaci clasa a9a. Asta e ce am auzit, nu pot sa iti spun nimic sigur