| Cristinaaa00 a întrebat:

Bună! Sunt din Republica Moldova și am terminat clasa a 12-a însă nu am susținut 1/4 examene de Bac, cel la matematica.Aș vrea sa aflu dacă aș putea să repet din nou clasa a 12 a in Romania dar alt profil decât cel REAL!? Si va trebui sa dau din nou examenele din nou toate?(in caz că sunt acceptată)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 dacă ți se aprobă transferul
2 dacă dai și iei TOATE diferențele
3 reiei cls 12
4 dai TOT bacu-ul incă odată

... nu văd să se intâmple asta vreodată. Concluzie: pune mâna pe carte și invață la tine acasă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai terminat liceul nu poți repeta clasa nicăieri.

| Sistemulxxl a răspuns:

Tu poti face ce vrei. Nu mai bine iti termini scoala in Republika Moldova?

Răspuns utilizator avertizat
| Skarr a răspuns:

Nu mai bine inveti singura si iei bacu.
Dupa te duci la facultate unde vrei tu?