| anonim_4396 a întrebat:

Acum termin clasa a 12-a si vreau sa dau la facultatea de moase si asistente Bucuresti.Mi-a spus o prietena ca inainte de aceasta facultate de 4 ani trebuie sa fac si post liceala de 3 ani, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pe site-ul Universitatii de Medicina gasesti toate informatiile legate de admitere, conditii de inscriere, examen, nr. de locuri etc. Aici http://www.umf.ro/......-2013.html poti sa vezi la pct. 2.2 ca singura conditie obligatorie este sa ai bacul luat, nicidecum scoala postliceala, nu are nicio legatura una cu alta, tipurile de calificari obtinute sunt diferite. Aici, la capitolul admitere - 2013 poti sa vezi tematica pentru admitere etc. http://www.umf.ro/index.php/ro/admitere/admitere-2013/tematica/fmam.html
Succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i adevarat ce ti-a spus prietena. Faci sau facultatea sau scoala postliceala. Cu facultatea obtii o calificare superioara.

| sergiu1234star a răspuns:

Mai cauta pe net o sa gasesti raspunsuri nu trebuie sa ai incredere in tot ce spun altii