| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa urmez FACULTATEA de moase si asistente medicale, cat de greu este? Eu termin un profil umanist si nu am mai avut tangente cu matematica, fizica si chimia. Ar fi o problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca si tu poate gasesti datemai noi.Eu iti trimit urmatorul material care are un rol pur orientativ pentru a-ti face o idee de ansamblu.http://www.sanatateabuzoiana.ro/......pe-un-loc/

3 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Nu stiu cum o fi la moase si asistente medicale, dar eu sunt la Biologie, mai precis biotehnologii, si vin de la stiinte sociale. E greu, pentru ca nu am facut chimie/fizica/biologie/matematica, ceea ce m-ar fi ajutat enorm daca as fi avut cunostinte despre ele, dar in schimb imi place. Si pentru ca imi place, ma ambitioneaza sa invat si sa fiu din ce in ce mai curioasa despre lucrurile astea noi. E fain happy daca iti place ceea ce faci, poti ajunge departe

| anonim_4396 explică (pentru larrii):

Multumesc! :*

| ana1100 a răspuns:

Si eu vreau la aceeasi facultate