| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, la anul urmează sa ma duc la un liceu si nu stiu ce profil sa aleg dintre Stiinte ale Naturii ( deoarece îmi place foarte mult medicina si as vrea sa fac facultate da stiu ca in Romania cel putin nu este o meserie de viitor, chiar daca as face facultatea de medicina as pleca in alta tara. Iar Mate-info ( Stiu ca viitorul se rezuma la calculatoare si tehnologie, as alege profilul doar ca este o meserie de viitor si ca îmi place sa lucrez la PC) As vrea sa ma ajutati unde sa ma orientez. Vreau sa îmi spuneti profilul la care sa ma duc si facultatea si câteva detalii despre fiecare. Dau funda! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Mate info, e mult mai general si te pregateste mai vast si-n mai multe domenii.
Dar totusi, cum naiba sa zici ca meseria de medic nu e cautata? De doctori o sa fie mereu nevoie si daca nu-ti gasesti in Romania post te recruteaza dinafara instant.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Multumesc! Am decis sa ma duc la stiinte ale naturii, îmi place medicina prea mult!

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Alege Stiintele Naturii, ti se potriveste mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru mira):

Multumesc de raspuns!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti plac stiintele naturii, nu trebuie sa faci medicina, trebuie sa faci un liceu agricol!

| Betty12345678 a răspuns:

Oricare din acestea doua o sa alegi, poti merge la medicina, ai nevoie de bacul la bio sau chimie.eu am fost la mate-info si am dat la chimie, o colega la fel si ea e studenta la medicina.Deci daca esti la mate-info nu trebuie sa iti alegi neaparat ceva in domeniu.

| anonim_4396 explică (pentru Betty12345678):

Multumesc!