| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si mă gândesc sa dau la academia de politie. În primul rand la ce materii trebuie sa mă descurc?; Cat castiga un jandarm?; Cati metri trebuie sa am?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pana cand termini liceul mai este. Vei putea da la jandarmi doar dupa ce termini liceul. Uite aici: http://bit.ly/2Emfo3x
Pana termini tu poate se schimba! Cat despre salariu nu-ti poate spune nimeni. Oricum peste 2.500 lei plus alte sporuri. Metri? Metri de ce? Ai vrut sa zici centimetri! 1, 70 barbatii si 1, 65 femeile.