| Mariuuss a întrebat:

am 17 ani si as dori sa ma angajez la mc donald's pe timp de vara, stii cumva mai angajeaza minori(sezonieri) sau daca stii cumva alte joburi pentru mine, as fii foarte recunoscator! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Du-te la Mc-ul la care doreşti să lucrezi, şi cere să vorbeşti cu şeful unităţii. Faci un CV şi i-l înmînezi după ce îi spui că pe perioada aia-aia vrei să lucrezi acolo şi că îl rogi frumos să-ţi aprobe angajarea, promiţînd că vei face treabă bună! E ca o rezervare, dacă vrei s-o iei şi aşa.E de apreciat.Sunt sigură că îl va încînta faptul că vrei să lucrezi la vară şi-ţi cauţi de muncă încă din iarnă! Succes!

6 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

La fast-fooduri e frecut mare, iti spun din experienta.
La 17 ani poti face livrari, poti sa imparti fluturasi, sau poti incerca ceva pe litoral, dar ceva serios.
La Mc, nu stiu daca se merita atata munca pe 800 de lei. Sunt buni si aia, dar este epuizant.

| trăncănici a răspuns:

Trebuie să te duci din timp să-i anunţi că vrei să obţii un loc de muncă.

| arvamircea a răspuns (pentru trăncănici):

Adica sa ii anuniti din timp eu am 16 ani. Cum? Ma duc la un Mc Donald's si ce ii zic?

| trăncănici a răspuns (pentru trăncănici):

Mersi pentru fundiţă! De obicei, firmele renumite, apreciază zelul candidaţilor la angajare.Decît unul de 20 care vine după anunţul de rectrutări, mai bine pe unul de 16 ani care îşi exprimă dorinţa de a lupta acolo şi anunţă din timp.Asta se cheamă că cel de 16 ani, chiar are nevoie de bani, de loc de muncă, chiar vrea să-şi ajute familia cu bani.Important este omul care are intenţia să muncească, să înveţe să se descurce cu acel loc de muncă şi cu regulile lui, nu cel care aşteaptă doar să pice ceva de muncă! E diferenţă ca de la cer, la pămînt!

| trăncănici a răspuns (pentru arvamircea):

Du-te la Mc-ul la care doreşti să lucrezi, şi cere să vorbeşti cu şeful unităţii. Faci un CV şi i-l înmînezi după ce îi spui că pe perioada aia-aia vrei să lucrezi acolo şi că îl rogi frumos să-ţi aprobe angajarea, promiţînd că vei face treabă bună! E ca o rezervare, dacă vrei s-o iei şi aşa.E de apreciat.Sunt sigură că îl va încînta faptul că vrei să lucrezi la vară şi-ţi cauţi de muncă încă din iarnă! Succes!

| Apg_Multimedia_1988 a răspuns:

La MC cam greu dar daca te intereseaza joburi in restaurante poti incerca pe www.caut-ospatar.ro

| Theddyr97 a răspuns:

Ii spui daca mai angajeaza pentru impartit pliante