| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare.

Daca esti la seral pe profilul Tehnician transporturi auto, atunci ce job poti avea legat de acest profil?

mulțumesc pentru raspunsuri, dau funda!

Răspuns Câştigător
| STT a răspuns:

Salut, in domeniul tau nu se pot obtine usor job-uri doar pe diploma. Ai nevoie de cunostinte / experienta in domeniu. Poti merge ca dispecer, manager firma de transport, responsabil service. Dar locurile astea se dau pe cunostinte sau se alege cineva mai rasarit dintre angajati. Daca vrei ceva stabil incearca sa tragi pentru tine inca cativa ani si sa faci o facultate de ARR daca esti pasionat in domeniu. Nu obtii locuri de munca doar cu diploma, decat daca aceasta este de studiu superior si pentru un domeniu ce merge bine in Romania: drept, academia militara, IT, scoala de subofiteri, electrician (asta e mai mult o meserit decat o diploma). Te orientezi in functie de dorinta ta de a iti construi o viata buna. Doar prin scoala reusit sa ai un plan stabil astfel incat sa poti sa ai timp de bazaconii pe banii tai. Scuze ca m-am lungit.

| anonim_4396 explică (pentru STT):

Iti mulțumesc pentru raspunsul tau, chiar m-a ajutat.

Ma gandeam la subofițer, chiar ma tenteaza ideea si sunt si pasionat despre armată si tot ce tine de ea si cu ce se ocupa.

1 răspuns: