| ComandoFOS01 a întrebat:

Am o întrebare.
Hai sa încep cu începutul.
In Ianuarie voi candida la concursul de admitere in școala de subofiteri pentru jandarmi! Am trecut pana acum de faza medicală și psihologic.
Chestia e in felul următor, se merge in 9 Ianuarie și se sta pana 21 Ianuarie, asta e durata concursului.
Ce se face atâtea zile? Chiar nu îmi pot da seama. Ma poate cineva lămuri?
Da, înțeleg, o zi înscrierea, alta zi probele sportive, alta zi probele scrise și contra vizita medicală. Deci 4 zile, dar in restul zilelor ce se face? Cel mai clar răspuns primește? Funda happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jandarmeria apară hoția. Un subofițer din ăsta mi-a dat mie amenda din nimic. Un puștan abia ieșit din bancă care nici măcar nu cunoștea legea în baza căreia aplica sancțiunea. Și-a scos un carnețel în care erau trecute toate legile, fără aceasta era ca și mort. Când eram cu el la etaj și mi-a zis că îmi dă amenda ii zic "ok! Dar vreau sa semnez pentru asta." Zice "aaa, nu! Îmi vine amenda acasă." eu am ținut morțiș să semnez pentru amenda și a zis că toate documentele le are la mașină. Ajuns la mașină s-a învârtit ca Vodă prin lobodă. Și nu a dat amenda sa o pot plăti la jumătate în 15 zile. Încă un motiv să zicem că Jandarmeria tot cățeii PSD-iști au rămas și doar poarta o uniforma de pomana. Plătiți din bani publici să bata oameni nevinovați cum s-a întâmplat pe 10 august la București. Și să amendeze din te miri ce. De acum vad Jandarmeria cu alți ochi. O adunătură de analfabeți cum este la politia locala care sancționează cât sa arate la superiori ca au și ei activitate.