| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, din cate am observat s-au schimbat probele de admitere la scoala de subofiteri jandarmi falticeni? Acum este scris din cate am inteles dar nu gasesc niciun exemplu in acest sens. Intrebarea mea pentru cine a dat sau cunoaste despre ce este vorba, se vor schimba probele de admitere la subofiteri jandarmi sau nu? Multumesc.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dosar:
https://www.jandarmeriafalticeni.ro/admitere/inscriere/
Probe:
https://www.jandarmeriafalticeni.ro/admitere/probe/
Astea au fost anul trecut. Pentru anul asta n-ai decat sa mergi la CMJ-ul (Centru Militar Judetean) de care apartii si vei primi ceva indicatii, poate, mai bune decat ce ti-am dat eu!

| Andrei007007 a răspuns (pentru Salontanul):

Multumesc pentru link-uri, pe astea le stiu si eu, am vazut pe site-ul lor ca scrie asa: "Constă într-un test scris (conform graficului de concurs ce va fi stabilit și va fi afișat pe site-ul școlii în timp util)", de asta tot intreb ce fel de "test scris" ca nu am auzit pana acum de asa ceva la jandarmi (doar de test tip grila). Poate au schimbat proba de admitere sau ce anume au schimbat mai exact?

| Salontanul a răspuns (pentru Andrei007007):

Probabil o sa va dicteze un text pe care voi sa-l scrieti!
Poti sa pui intrebari si aici:
https://www.facebook.com/jandarmeriafalticeni.ro/

| Andrei007007 a răspuns (pentru Salontanul):

Am inteles, multumesc frumos pentru sfat, o sa le trimit un mesaj pe Facebook sa vad daca o sa-mi raspunda.

| Salontanul a răspuns (pentru Andrei007007):

Cu placere dar se pare ca pagina e moarta din 2017. N-am rezolvat nimic!

| Andrei007007 a răspuns (pentru Salontanul):

Eh, eu oricum am trimis email si am trimis si un mesaj pe pagina aceea de Facebook, acum sa vedem daca raspunde cineva.