| Zdog a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturi
Sunt clasa 11 la un liceu de arta pe profilul arta actorului, iubesc foarte mult ceea ce fac aici.
Ma tot gandesc ce sa fac dupa liceu..as continua la o facultate de arte dar nu stiu ce sa fac dupa ce termin facultatea..merita sa te faci actor de teatru?
In Romania cum sunt platiti actorii ( in liceul meu profesorii care sunt actori niciodata nu au raspuns la intrebarea asta)

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Inainte de toate, conteaza sa-ti placa ceea ce faci.
Acum depinde cat de departe vei ajunge, mai tine si de noroc.
Pana termini facultatea ai timp sa te gandesti sa sa te orientezi mai bine!