| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o întrebare: la tazz ce taxe săptămânale trebuie sa plătești (dacă sunt) și ca procente, cât costa? Și ma interesează și cam câte comenzi ai? Adica daca la fel de multe comenzi, cum sunt și la Glovo sau dacă mai puține. Și voi ce ați alege dintre Tazz, Glovo, Bolt courier? Și de ce?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrurile stau in felul urmator. ca si curier la oricare din cele 3 te poti colabora ca pfa/srl sau poti sa iti faci contract full time/part time cu parteneri ai lor.

In primul caz iti platesti taxele pe pfa/srl ca orice alta afacere.
daca te angajezi la parteneri atunci va trebui sa le platesti comision + taxele pe care le datoreaza ei la stat pentru contractul tau. Unii am vazut ca cer saptamanal, altii lunar. La unii comisionul e 8%, la altii 10%. Unii angajeaza 2h, altii4h altii8h. Asa ca lucrurile difera.