| LutuAlinAndrei a întrebat:

Poti lucra ca ofiter de politie,dupa ce ai terminat Academia, in strainatate (in domeniu)?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu poti face studii militare de licenta intr-o institutie universitara de profil din strainatate decat daca esti cetatean al statului respectiv!--- tot asa cum, la Academia de politie, nu sunt acceptati cetateni ai altor state. Daca vei studia conditiile de recrutare a candidatilor vei vedea ca prima conditie este "cetatenia romana".

| Aretha a răspuns:

Normal! happy