| Lowly a întrebat:

Ce ramuri exista la Academia de politie? (eu stiam de politia judiciara, de criminalistica, dar care mai sunt? )
Si dupa terminarea Academiei poti lucra in strainatate? Adica este o ramura anume unde dupa ce termini si un master in domeniu poti ajunge sa fi angajat in alta tara?
Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Specializarile din cadrul Academiei de Politie la gasesti pe site-ul oficial.
De regula nu poti lucra in strainatate, decat daca esti trimis la organizatiile internationale de politie - cum sunt Interpol sau Europol.