| DaReZon a întrebat:

Daca faci Academia de Politie in Romania, poti apoi lucra ca politist in strainatate (in Anglia, ca exemplu)?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai detașat ca ofițer de legătură, anumite servicii care solicită în mod expres polițiști (și români) pentru diferite sectoare de activitate!
Pa, pa.

| Sadop a răspuns:

Trebuie sa obtii cetatenia acelei tari.

| firstboy a răspuns:

Teoretic nu, trebuid sa te specializezi acolo, avand alte caracteristici decat cele din Romania...happy

| JustMe88 a răspuns:

Pentru a lucra ca politist in Anglia sau in orice alta tara trebuie sa fii cetatean nascut in acea tara..deci singura sansa ar fi sa obtii cetatenie iar apoi sa urmezi cursurile de specializare in domeniu

| DaReZon explică (pentru JustMe88):

Si cum se obtine asta?