| anonim_4396 a întrebat:

aş avea o nedumerire. Dacă aş termina facultatea de asistent de farmacie aş ajunge asistent de farmacist dar dacă aş vrea pe mai departe să fiu farmacist se poate să fac vreun master sau ceva ca să se poată aprofunda studiile de 5 ani de la facultatea de farmacie? Am auzit că se mai poate face încă 3 ani pe lângă cei 3 de la asistent de farmacie dar sunt doar zvonuri nu ştiu sigur dacă sunt şi adevărate. Vă rog mult dacă ştie cineva, să răspundă. Vă mulţumesc anticipat.

1 răspuns:
| Numb a răspuns:

Buna! Ca sa ajungi asistent de farmacist trebuie sa faci postliceala sanitara, iar daca vrei sa devii farmacist trebuie sa faci facultatea de farmacie care dureaza 5 ani. happy Nu se mai fac inca 3 ani pe langa cei de la postliceala.winking