| marius_8727 a întrebat:

As dori informatii despre Academia Tehnica Militara si Academia Fortelor Aieriene.
Unde este admiterea mai usoara? Doresc cat mai multe informatii.
Multumesc!

1 răspuns:
| Anna27 a răspuns:

Depinde de specializarea pe care o alegi. Examenul se da din engleza si matematica+psihologie.La Academia Fortelor Aeriene Henri Coanda din Brasov, cea mai mica nota cu care s-a intrat a fost 6.79[artiliere si rachete antiaeriene].Dar cum spuneam, depinde de specializare.