| marius_8727 a întrebat:

Ce parere aveti despre Academia Tehnica Militara si de Academia Fortelor Terestre? Care este mai avantajoasa si la care imi recomandati sa merg?
Si Academia Fortelor Aieriene ar fi o varianta, da` am inteles ca se intra mai greu ca la celelalte, asa este?
Multumesc si astept raspunsurile voastre >:ddd

2 răspunsuri:
| extrahelp a răspuns:

Academia Tehnica Militara pe langa faptul ca scoate ofiteri activ in MApN iesi si cu o licenta in inginerie (depinde de facultatea pe care ti.o alegi acolo). La Academia Fortelor Terestre iesi doar ofiter. De aici tragi tu concluzia unde e mai avantajos.
La Academia Fortelor Terestre e cam la fel de greu ca la ATM (admiterea ma refer). Dar mai grea decat la AFT. Ramana sa decizi tu ce ti se potriveste mai bine.
Personal iti recomand sa mergi la ATM, e facultate grea, dar recunoscuta.

| gabriella85 a răspuns:

Cea mai tare este academia fortelor aeriene! si eu fac parte din mapnhappy