| RazvanMessi10 a întrebat:

big grin am si eu o intrebare: am 16 ani invat bine la scoala si sunt pasionat de mic de jocurile pe calculator de mecanica unu-i joc si de etc..., mie imi place sa desenez peisaje din anumite jocuri sa le inventez eu cazarame, orci, luptatori si etc pe anumite programe din calculator dar pe foaie si hartie nu imi iasa deloc nimica este vreo problema cu asta as vrea cand cresc mai mare sa ma angajez doar dau un ex: blizzard, gameforge etc niste companii de jocuri sa fiu designer sau asa ceva, ma pot primi daca nu stiu sa fac desene pe foaie dau funda cine imi explica cer foarte multa seriozitate si daca exista ceva studii sa fac dupa liceu dau funda multumesc foarte mult dau funda thanks

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Mai bine te-ai face arhitect. Ce zici? 6 ani de faculta dar macar o sa ai o meserie banoasa. Ti-am dat sfatul asta pentru ca am vazut ca ai imaginatie. Succes mai departe

2 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Cel mai bine ar fi incerc o facultate de grafica si design

| Anomalis a răspuns:

Ei bine daca vorbesti de jocuri nu conteaza ca nu stii desena frumos pe hartie, conteza doar rezultatul digital. La producerea unui joc sunt oameni care schiteaza un personaj iar altii il realizeaza in 3D folosind 3D max-ul, in 3D nu e ca pe foaie cat despre studii...doar tutoriale pe internet