| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!

ce face un inspector/controlor calitate si ce liceu imi trebuie pentru a deveni unul?
mulțumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un inspector /controlor de calitate trebuie sa aiba studii si experienta multa in domeniu, sa fie in stare sa deosebeasca produsele bune de cele defecte.
Nivelul de studii pretins depinde de natura produsului si exigenta producatorului.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ieși din liceu inspector. La locul de muncă vei fi instruit cum să deosebești un obiect, lucru, produs de calitate, de unul care nu o are.