| AndreasfromMetallicA a întrebat:

Salut TPU,ce salarii ofera JCarrion pentru incepatori, dar Waberers? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Waberers dupa 3 saptamani iti da tir pe mana si faci europa 1600€ salariu am auzit ca da, poti face vechime un an sau 2 si cauti alta firma mai buna. Sau mergi la AJOFM din localitatea unde stai si zile ca vrei sa mergi in Germania pe tir aia angajeaza fara experienta te instruiesc si te invata limba lor, iti ofera cazare si contract fix pe Germania au nevoie mare de camionagii

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Waberers da 1600€ dupa 3 saptamani cu alt sofer iti da camion sa mergi singur, au hotel pentru soferi si parcari private. Hartl cica a urcat si aia pe la 1600€ dar nu prea cred e posibil deoarece nu mai au oameni si vor sa-i mentina pe cei care au ramas.

| AndreasfromMetallicA explică (pentru mgtow):

Dar o parere de JCarrion?

| mgtow a răspuns (pentru AndreasfromMetallicA):

Multi romani acolo, unde sant multi romani e cam naspa. Si la mine unde lucrez sant multi romani dar plateste bine 1800 - 1995€ fara experienta dupa aia urca treptat sefu din an in an. La j carrion e frigorificu nu dormi bine conduci noaptea acolo nu faci soferie iti strici sanatatea. Mai bine lucrezi pe prelata e mult mai bine si dormi noaptea nu suporti baraitu la motor ca la frigorific. Eu acum fac ruta fixa portugalia Spania la coca cola si vin cu borcane inapoi, mai bag o ruta - 2 scurte si weekendu acasa.

| Dl_Catalin_1988 a răspuns (pentru mgtow):

Imi poti spune te rog unde, as dori sa aplic si eu, m-au contactat azi de la JCarrion si dupa lucrurile pe care le-am citit pe net de la alti soferi am decis sa le declin oferta.

| mgtow a răspuns (pentru Dl_Catalin_1988):

Waberers dupa 3 saptamani iti da tir pe mana si faci europa 1600€ salariu am auzit ca da, poti face vechime un an sau 2 si cauti alta firma mai buna. Sau mergi la AJOFM din localitatea unde stai si zile ca vrei sa mergi in Germania pe tir aia angajeaza fara experienta te instruiesc si te invata limba lor, iti ofera cazare si contract fix pe Germania au nevoie mare de camionagii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit undeva ca ofera 950 euro/luna la primul contract de 10 saptamani

| Dl_Catalin_1988 a răspuns:

Multumesc frumos