| alexionut45 a întrebat:

ce salariu are un inginer agronom, ce facultate face acesta si ce lucreaza el?

2 răspunsuri:
| Scheider a răspuns:

Inginerie Economica in Agricultura-profilul dela facultate
Se ocupa cu economia in agricultura. FUNDA

| Alex_Maryo_1993 a răspuns:

Am căutat pe net. Uite ce am găsit:

1.000 de euro după 10 ani de experiență. ( La jumătate pentru începători )

Poate face Facultatea de Agricultura din Bucuresti ( de exemplu ).

Un agronom este o persoană specializată în agronomie, care lucrează în sectorul agricol și acordă consultanță în domeniul culturii de cereale, plante tehnice și furaje, pentru realizarea de producții performante și folosirea profitabilă a pământului