| Stroiu_Andrei_1997 a întrebat:

Ce trebuie sa stiu, sa mânuiesc, sa invat pentru a deveni un level designer?
Si inca o curiozitate... Cat castiga un level designer?
Cel mai complet răspuns primește funda!
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce vrei sa spui prin "level designer"?
Ce profesie crezi ca-i asta, si in ce domeniu?
Level - inseamna > si nu face parte dintr-un titlu ori profesie.
Designer - inseamna >

Deci, explica-ne cu mai multe cuvinte ce job descrii, ce zona, ce industrie, ca designeri sunt in toate domeniile, de la designeri de coperti de carte pentru copii, pana la designeri vestimentari, de masini, vapoare, carucioare, scaune, mobile samd

| Stroiu_Andrei_1997 explică (pentru Violleta2022):

Game level designer. Despre asta era vorba.

| Stroiu_Andrei_1997 explică (pentru Violleta2022):

Game level designer

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stroiu_Andrei_1997):

Ca sa ajungi designer de jocuri, trebuie sa inveti foarte multa matematica, sa poti sa poti sa inveti sa programezi, si totul se face prin formule matematice pe care trebuie sa stii sa le aplici.
Deci, pune mana serios pe matematica ca sa ai aceasta sansa!